Kosmetyki Hada Labo Tokyo do ciała – na czym polega fenomen ich działania?

Nowoczesne kosmetyki to produkty, których receptury są starannie komponowane na bazie składników o kierunkowym oddziaływaniu na skórę. Produkty Hada Labo Tokyo do ciała łączą w sobie staranność tworzonych receptur z japońską tradycją utrzymującą ich działanie w harmonii ze skórą. Na czym polega działanie tych kosmetyków i dlaczego przynoszą spektakularne efekty?

Tajemnica kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest obecny w wielu kosmetykach nawilżających jako skuteczna substancja, zapewniająca nawodnienie skóry. Hada Labo Tokyo poszło jednak dalej, łącząc w swoich produktach kilka rodzajów kwasu hialuronowego. Po co? Celem tego połączenia było uzyskanie takiej formuły, która oddziałuje na różnych poziomach skóry w nieco odmienny sposób. Tak powstała technologia Super Hyaluronic Acid, którą zastosowano w kosmetykach Hada Labo Tokyo do ciała. Jej działanie polega na tym, że najdrobniejsze cząsteczki kwasu hialuronowego wnikają w głąb skóry, nawadniając ją i przyciągając wodę. Większe cząsteczki gromadzą się pod skórą, zapewniając jej gładkość i jędrność. Duże cząsteczki, które nie mają możliwości wniknięcia w skórę, pozostają na jej powierzchni. Nie są jednak bezużyteczne! Przeciwnie. To celowy zabieg, mający wzmocnić warstwę hydrolipidową skóry, odpowiedzialną za jej ochronę przed wysuszeniem. Takie wielotorowe oddziaływanie kwasu hialuronowego na skórę przynosi efekt gładkiej, jędrnej i młodzieńczo wyglądającej skóry.

Dlaczego nawilżenie jest tak ważne dla skóry?

Jak widać, marki kosmetyczne bardzo starają się zwiększyć intensywność działania nawilżającego swoich produktów. Dlaczego to jest tak ważne? Woda uczestniczy w niemal każdym procesie zachodzącym w organizmie, w tym także w tych, dotyczących regeneracji skóry. Dostarczając jej nawilżenia, nie tylko stwarzamy warunki do skutecznej regeneracji, ale także poprawiamy jej wydajność, przyspieszając ją. Dzięki temu sprawniej odbudowują się włókna kolagenowe, odpowiedzialne za jędrność skóry, a także jej elastyczność i młodzieńczy wygląd. W kosmetykach Hada Labo Tokyo do ciała zastosowano kompleks z różnymi rodzajami kwasu hialuronowego, by maksymalizować korzyści płynące z nawilżenia skóry. Warto sięgać po tego typu produkty, zwłaszcza że są one łatwe w użyciu. Seria zawiera ujędrniające, skoncentrowane serum na noc, mleczną esencję o działaniu głęboko nawilżającym oraz supernawilżającą mgiełkę w sprayu.

Tajemnica działania dobrych kosmetyków do ciała to tak naprawdę wiedza i nauka, która umożliwia komponowanie wyjątkowych składów kosmetyków, które skutecznie wpływają na kondycję i wygląd skóry.