Mieszkania na sprzedaż - Kraków

Kraków – miasto, w którym warto zamieszkać

Poszukiwanie swojego miejsca do życia może być naprawdę długie. Na mapie warto zaznaczyć sobie Kraków. To niezwykle klimatyczne miasto jest drugim co do wielkości miastem w Polsce. Zdecydowanie jednak różni się od Warszawy – Kraków bowiem kipi historią. Nic w tym dziwnego, w końcu to dawna stolica, miejsce, w którym mieszkali królowie naszego kraju. Trudno szukać miejscowości o podobnym klimacie. Czy warto tutaj zamieszkać? Co za tym przemawia? 

Współczesne szukanie mieszkań

W dzisiejszych czasach szukanie mieszkań jest niezwykle proste, nie trzeba bowiem się nawet ruszać z fotela (oczywiście w początkowej fazie wyboru). Istnieje mnóstwo stron z ogłoszeniami, dodatkowo wszystko możemy filtrować według naszych potrzeb, jest więc to przyjemne i można robić to w pełnym skupieniu. Niemal każda agencja i każdy deweloper mają także swoje strony, które można śledzić. Wystarczy więc wpisać interesujące nas mieszkanie i miasto, na przykład mieszkania na sprzedaż Kraków, i przyjrzeć się wynikom. 

Dlaczego warto zamieszkać w Krakowie? 

Co sprawia, że warto zostać w Krakowie na dłużej i to tutaj kupić/wynająć mieszkanie? Podpowiadamy!

Duże, ale małe?

Kraków to jedno z największych miast w Polsce, które jednocześnie wydaje się małe i przytulne. Wszystko przez to, że miasto to ma sieć wąskich uliczek i zakamarków niewidocznych na pierwszy rzut oka, co sprawia, że poruszanie się po nim pieszo czy rowerem wcale nie zajmuje tak wiele czasu, jak na przykład dojście z punktu A do punktu B w Warszawie. Jak w każdym mieście w godzinach szczytu staniesz w korkach, ale nie na wiele godzin. Kraków sprawia wrażenie miasteczka, a nie wielkiego miasta, co wielu osobom bardzo odpowiada. 

Studenckie życie

W Krakowie mieszka wiele tysięcy studentów, tutaj też mieści się najstarsza uczelnia w Polsce – Uniwersytet Jagielloński. Oprócz tego na terenie miasta znajduje się około 20 innych uczelni wyższych. To świetne miasto dla osób studiujących, nie tylko ze względu na poziom nauczania, lecz także naprawdę barwne życie studenckie. W tym mieście nie sposób się nudzić. 

Możliwości zawodowe

Kraków jest też jednym z miast w Polsce z najniższą stopą bezrobocia. Ma tu siedzibę wiele międzynarodowych korporacji. Istnieje duża możliwość rozwoju zawodowego w różnych dziedzinach. 

Kraków jest też świetnym miejscem dla osób, które kochają historię, muzea, zwiedzanie. W tym mieście nie można się nudzić, jest naprawdę wiele do zobaczenia i poznania, a klimat jest nie do podrobienia.