Kremy przeciwzmarszczkowe – wszystko, co musisz wiedzieć

Kremy przeciwzmarszczkowe są kosmetykami chętnie stosowanymi przez kobiety. I to coraz młodsze. Okazuje się, że odpowiednio wczesne oddziaływanie na skórę – poprzez jej systematyczne odżywianie i nawilżanie – opóźnia efekty starzenia, takie jak na przykład zmarszczki. Zanim jednak wybierzesz krem przeciwzmarszczkowy, sprawdź co warto o nim wiedzieć.

Kremy przeciwzmarszczkowe warto stosować już po trzydziestce

Choć może wydawać się to przesadnym działaniem, już po 30. roku życia warto sięgnąć po kremy przeciwzmarszczkowe. To właśnie w tym czasie skóra zaczyna się wolniej regenerować. Jeśli w tym momencie zaczniesz ją nawilżać i odżywiać, będziesz działać prewencyjnie. Opóźnisz pojawienie się efektów starzenia i zachowasz gładką skórę twarzy na dłuższy czas. Dzięki składnikom znajdującym się w formule kremu przeciwzmarszczkowego, pobudzisz ją do skuteczniejszej regeneracji.

Kremy przeciwzmarszczkowe są skuteczne

Wiele osób wątpi w efektywność działania kremów przeciwzmarszczkowych – uznając, że zmarszczki i tak się pojawią. Niesłusznie! Stosując regularnie kremy przeciwzmarszczkowe opóźniasz procesy starzeniowe zachodzące w skórze – odżywiając, nawilżając, pobudzając ją do regeneracji oraz chroniąc przed niekorzystnymi czynnikami, negatywnie wpływającymi na jej kondycję. Dobrej jakości kremy przeciwzmarszczkowe mogą także ujędrnić i uelastycznić cerę, zmniejszając widoczność drobnych zmarszczek.

Kremy przeciwzmarszczkowe mogą być naturalne

Skutecznie działające kremy przeciwzmarszczkowe nie muszą mieć w swojej formule syntetycznych składników. Takie kosmetyki mogą być w całości oparte na naturalnych substancjach – takich jak oleje i ekstrakty roślinne, ale mogą również wykorzystywać np. śluz ślimaka. Takie naturalne kosmetyki są delikatne dla skóry, a jednocześnie działają na nią bardzo aktywnie.

Kremy przeciwzmarszczkowe powinny być dopasowane do wieku

Wybierając kremy przeciwzmarszczkowe, zwróć uwagę na to, dla kogo są one przeznaczone. Dlaczego to takie ważne? Skóra w każdym wieku potrzebuje innej pielęgnacji. Po 30. roku życia ważne jest przede wszystkim jej optymalne nawilżenie i odżywienie. Po 40. istotne jest także jej ujędrnienie. Około 50. roku życia konieczny jest krem liftingująco-regenerujący. W okolicach 60+ potrzebujesz kremu ze składnikami odbudowującymi skórę i działającym w jej głębszych warstwach. Po 70. roku życia warto sięgnąć po krem intensywnie naprawczy.

Regularne stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych sprawia, że skóra starzeje się wolniej, dzięki czemu możesz wyglądać młodziej przez długi czas. Niewielki wysiłek może przynieść ogromny efekt.