Zdrowy chlebek bananowy – rewelacyjny przepis na pożywny posiłek

Prosty i zdrowy chlebek bananowy jest produkowany z kilku składników odżywczych, takich jak mąka pszenna i sos jabłkowy. Łatwy w przygotowaniu – jest świetny na śniadanie lub przekąskę! Do wypieku tego super zdrowego chleba bananowego nie potrzeba cukru rafinowanego – jest pyszny sam w sobie!

Ten zdrowy chleb bananowy jest na poważnie NAJLEPSZY. Wiem, że jest to bardzo śmiałe stwierdzenie, ale to prawda.

Jest naturalnie słodzony tylko bananami, miodem i sosem jabłkowym (bez cukru rafinowanego!), wypiekany z całymi ziarnami i idealnie wilgotny!

Łatwy do wykonania z podstawowymi składnikami z domowej spiżarni, ten zdrowy chlebek bananowy na pewno będzie ulubionym produktem w Twoim domu!

Teraz… możesz myśleć… zdrowy chleb bananowy? Jak to może być?! Obiecuję, że nawet nie będziesz wiedział, że ten chleb bananowy jest zrobiony z dobrych dla ciebie składników. Na wszelki wypadek, gdybyś się zastanawiał…

DLACZEGO TEN CHLEB BANANOWY JEST ZDROWY?

Ten chleb bananowy jest nadal smakołykiem, ale jest dużo zdrowszy niż zwykły chleb!

Mąka pełnoziarnista – użyłam w tym przepisie mąki pełnoziarnistej, a nie zwykłej pszennej. Pełne ziarno jest wspaniałym źródłem wartości odżywczych i o wiele lepszym dla Ciebie niż zwykła biała mąka! To jest mąka pełnoziarnista, którą lubię

Niski poziom cukru – ten przepis jest słodzony tylko przez dojrzałe banany, odrobinę miodu i sos jabłkowy. (i trochę chipsów czekoladowych na dobrą miarę) Wiele receptur chleba bananowego jest obciążonych cukrem, ale ma on tylko 19 g całego naturalnego cukru na kromkę.

Tłuszcze zdrowe dla serca – Zamiast masła lub oleju rzepakowego, w tym przepisie używa się oleju kokosowego, aby utrzymać wilgotność, a także ma w sobie trochę orzechów włoskich dla zdrowych tłuszczów!

A teraz zajmijmy się pieczeniem tego chleba bananowego.

Może zastanawiasz się… dlaczego chleb bananowy jest dla ciebie zły? Typowy chleb bananowy jest wypełniony cukrem, ma dużą zawartość tłuszczu i nie robi zbyt wiele, aby utrzymać cię w całości. Ten chleb bananowy jest dla ciebie o wiele lepszy!

SKŁADNIKI DO ZWYKŁEGO, ZDROWEGO CHLEBKA BANANOWEGO:

Do wypieku tego chleba potrzebne są banany, olej kokosowy, miód, jajko, sos jabłkowy, mąka, cynamon, proszek do pieczenia i soda. Gałka muszkatołowa, mielony imbir, chipsy czekoladowe i orzechy włoskie są opcjonalne!

Jak zrobić zdrowy chlebek bananowy, który będzie dietetyczny? Przygotuj te składniki: mąka, banan, jajko, olej kokosowy, miód, sos jabłkowy, orzechy włoskie, chipsy czekoladowe i przyprawy.

JAK ZROBIĆ SUPER ZDROWY CHLEB BANANOWY:

Krok 1:Tak łatwo zrobić ten chleb bananowy o niskiej zawartości cukru. Po pierwsze, zbierz wszystkie swoje składniki.

Krok 2: Umyj swoje banany. Lubię używać widelca i zazwyczaj wrzucam banany do mikrofalówki na około 20 sekund przed ugniecieniem, aby łatwiej było z nimi pracować.

Krok 3: Ubijaj mokre składniki, aż staną się gładkie: miód, sos jabłkowy, białko jajka + olej kokosowy.

Krok 4: Dodaj do suchych składników: mąkę pszenną, proszek do pieczenia, sodę, przyprawy.

Krok 5: Dodaj do chipsów czekoladowych i orzechów włoskich (najlepsza część!!). Możesz pominąć orzechy włoskie, jeśli masz alergię na orzechy lub nie lubisz ich. Pekany również działają.

Krok 6: Wlej ciasto do wysmarowanej tłuszczem patelni do bochenków 8×4. Poniżej znajdują się wskazówki, jak nie doprowadzić do tego, aby chleb przykleił się do patelni. Piec według instrukcji.